Image

Kolarstwo

Łucja Pietrzak

Wychowanka UKS Koźminianka, obecnie zawodniczka MAT Atom Deweloper - Medalistka Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy. W swojej karierze zdobyła ponad 100 medali mistrzostw Polski, w tym 30 złotych.

Orkiestra

Orkiestra Dęta w Koźminku

Orkiestra powstała w 1925 roku dzięki staraniom miejscowej straży ogniowej. Po 1945 roku patronat nad orkiestrą objął kościół a jej dyrygentami byli kolejni organiści kościelni.

Image
Image

Strażak

Krzysztof Zyner

Komendant Gminny OSP w gminie Koźminek. Strażak pasjonat, wielki orędownik podtrzymywania tradycji strażackich. Uważa, że należy stawiać na młodych żeby zasilali szeregi wszystkich jednostek OSP na terenie gminy Koźminek.

Pasjonat, hobbysta

Dariusz Pietrzak

Dariusz Pietrzak i Jakub Pietrzak ojciec i syn, wielcy pasjonaci starych automobili i dawnych lat. Kochają historię starych samochodów, które według nich mają duszę i klimat ich wnętrza. 

Image
Image

Gospodyni

Barbara Ignasiak

Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Stary Karolew. Przez wiele lat aktywnie włączała się w organizację imprezy integracyjnej „Pyrczok” w Starym Karolewie. Rękodzieło to jej pasja, tworzy piękne ozdoby z bibuły i krepiny. 

Gospodyni

Bronisława Chowańska

Członkini Koła Gospodyń Wiejskich Bogdanów. Jest pogodną uśmiechniętą emerytką, która nie tylko oddaje się rodzinie, ale potrafi również aktywnie spędzać wolny czas. Temat gotowania i pieczenia stał się jej pasją, która nigdy jej się nie nudzi. 

Image
Image

Kolarz

Damian Papierski

Kolarz szosowy. Z kolarstwem związany od 2012 roku. Wychowanek Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Koźminianka”. Obecnie jest zawodnikiem CCC Development Team w Polkowicach. Mistrz Europy z 2018 roku w wyścigu drużynowym na torze w szwajcarskim Aigle, ustanawiając rekord kraju. 

Zespół śpiewaczy

Zespół folklorystyczny "Koźminiacy"

Zespól Śpiewaczy Koźminiacy jest organizacją wyraźnie wyróżniającą się w środowisku lokalnym. Zespół powstał w marcu 2004 roku, a jego członkowie to mieszkańcy gminy Koźminek. Wykonują repertuar folklorystyczny i biesiadny. 

Image
Image

Klub Sportowy

Klub Sportowy „Pelikan”

Klub Sportowy „PELIKAN” – to klub piłkarski, propagujący zdrowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Głównym jego celem jest pożyteczne zagospodarowanie czasu wolnego poprzez zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży już od najmłodszych lat.